Jaki rower będzie najlepszy do jazdy po mieście i w lesie?

Rower przeznaczony do jazdy po mieście i w lesie powinien charakteryzować się lekkością, podstawowym, koniecznym wyposażeniem oraz stosunkowo niewysoką ceną. Musi to być model lekki i dostosowany do przeróżnych warunków skoro mowa o jeździe zarówno po asfalcie jak i nierównych nawierzchniach. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, jaki rower będzie najlepszy do jazdy zarówno w mieście jak i po lesie przyjrzeliśmy się bliżej dostępnym rodzajom jednośladów i wybraliśmy nasz numer jeden – rower crossowy. Dlaczego to idealny wybór? O tym w poniższym artykule. 

Przy zakupie postaw na sprawdzonego producenta 

Biorąc pod uwagę różnorodność modeli i mnogość ofert od wielu producentów na rynku czasami trudno podjąć decyzję, który rower kupić. Zwłaszcza jeśli, tak jak w tym przypadku, występuje duża rozbieżność cenowa. Zdajemy sobie sprawę, ze okazje cenowe mogą być zachęcające, ale rower to jedna z większych inwestycji na dłuższy czas, dlatego warto mieć na uwadze przede wszystkim funkcyjność i trwałość modelu. Stąd rada, aby wybierać jednoślady od sprawdzonych i znanych producentów, takich jak KTM, o wysokiej renomie i zaufaniu klientów. 

Dostępne rodzaje rowerów KTM w Lublinie 

Osoby poszukujące swojego wymarzonego jednośladu nie powinny martwić się o dostępność modeli od jednego z najlepszych producentów rowerów na rynku. Bez problemu znajdziesz i kupisz jeden z wielu rodzajów rowerów KTM w Lublinie. W ofercie nie brakuje bowiem rowerów szosowych, crossowych, trekkingowych, MTB oraz górskich.  

Rower crossowy – idealny do jazdy po mieście i w lesie 

Rowery szosowe, w przypadku których konieczne jest przyjęcie aerodynamicznej pozycji są świetne do wielogodzinnej jazdy po szosie, ale nie zdadzą zbytnio egzaminu podczas leśnych wycieczek. Modele trekkingowe za to świetnie sprawdzają się w trudniejszych warunkach na nierównej nawierzchni. Umożliwiają one utrzymywanie dużych prędkości i stabilizacji, jednak są dosyć ciężkie, co utrudnia codzienne podróżowanie z rowerem po mieście. Rowery górskie i MTB jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone do jazdy po terenach górzystych dlatego nie są najlepszym rozwiązaniem ani do miasta ani do lasu. Idealnym kandydatem jest za to rower crossowy. 

Dlaczego warto postawić na model crossowy? 

Modele crossowe są niezwykle uniwersalne, które świetnie radzą sobie na nierównych nawierzchniach i nie posiadają nadmiernego wyposażenia w przeciwieństwie do modeli trekkingowych. Lekka konstrukcja sprawia, że rower można bez problemu przenosić, znosić do piwnicy, czy wsadzić do autobusu. Ponadto dzięki lekkiej aczkolwiek zwartej budowie możesz osiągać większe prędkości przy długiej jeździe po mieście.