Kurs kitesurfingu na Chałupach

Planując wakacje nad Bałtykiem, warto skorzystać z aktywności sportowych, które oferuje Półwysep Helski. Do jednych z najpopularniejszych dyscyplin uprawianych tutaj zalicza się kitesurfing. Jak nauczyć się surfowania z wiatrem? Z pomocą przychodzi najstarsza szkoła kitesurfingu w Polsce, która od 1999 roku szkoli na kempingu Chałupy 3! 

Kitesurfing niesie ze sobą dużą dawkę emocji i dobrej zabawy. Jednak każdy, kto dopiero stawia swoje pierwsze kroki na desce, musi wiedzieć, że jest to sport podwyższonego ryzyka. Dlatego tak ważna jest nauka pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który przekaże kursantowi niezbędną widzę i nauczy poprawnej techniki. 

Z wiatrem – kurs kitsurfingu Chałupy 

Kitesurfing jest sportem wodnym, którego siłą napędową jest wiatr. Do jego uprawiania niezbędna jest deska oraz latawiec. Steruje się nim za pomocą drążka z linkami, który przymocowany jest do trapezu na pasie kitesurfera. Poza sprzętem bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego spotu. Zatoka Pucka usytuowana na Półwyspie Helskim oferuje nie tylko olbrzymią przestrzeń, ale co najważniejsze płytki akwen. Dzięki temu nauka kitesurfingu na Chałupach jest bardzo bezpieczna i efektywna. 

Od zera do kitesurfera  

Nauka kitesurfingu dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Podczas pierwszej lekcji kursant poznaje zasady bezpieczeństwa, uczy się przygotowania sprzętu do pływania oraz zaczyna sterować latawcem w wodzie lub na plaży w zależności od panujących warunków. Kiedy przyszły kitesurfer opanuje podstawy, może zacząć swoje pierwsze starty z deską. Później jest czas na doskonalenie umiejętności, a kiedy kursant potrafi bez problemu poruszać się w obu kierunkach, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokości może zacząć swoje pierwsze próby skoków. 

Kitesurfing Polska – poznaj Kite Zone! 

Chcąc rozpocząć naukę, należy przede wszystkim sprawdzić, czy w danym miejscu wszyscy instruktorzy posiadają niezbędne certyfikaty i szkolą na sprawdzonym, bezpiecznym sprzęcie. Poza tym bardzo ważny jest profesjonalizm i samo podejście do klientów. Szkoła Kite Zone jest pierwszą placówkę kitesurfingową w Polsce, która od 1999 roku szkoli kursantów na każdym poziomie zaawansowania. Kładą nacisk nie tylko na tworzenie przyjacielskich relacji, ale również na jakość i bezpieczeństwo prowadzonych lekcji. Dlatego chcąc spełnić marzenie o surfowaniu z wiatrem, warto im zaufać! https://www.kitesurf.pl/